Ruská invaze na Ukrajinu smetla naivní představu českých úředníků z ministerstva průmyslu, že Zelenou dohodu pro Evropu a cíle pro snižování emisí skleníkových plynů budeme naplňovat tím, že nahradíme uhlí zemním plynem, pak počkáme na jadernou spásu a zásadnějšímu rozvoji obnovitelných z
S komunitním energetikou získávají lidé v obcích a městech větší nezávislost. Stanou se energeticky soběstačnější a investují do rozvoje lokálních komunit. Za jak dlouho se investice vrátí?
Kolik vlastně dokáže Česko vyrábět čisté energie? Na to se podívali vědci a energetičtí analytici. Ve zkratce Česko má obrovský nevyužitý potenciál. Postrčte naši zaseklou energetiku vpřed!
Dolní Rakousko dokázalo v již v roce 2015 z obnovitelných zdrojů vyrobit množství elektřiny, jež odpovídá její celoroční spotřebě.
Ministerstvo průmyslu pod novým ministrem Jozefem Síkelou přichází s prvním opatřením, které reálně ovlivní podobu naší energetiky.
Obce a komunity s vlastními obnovitelnými zdroji ukazují svoji zodpovědnost a pohled do budoucnosti. Přinášejí vlastní díl k řešení problému změny klimatu, zlepšují ovzduší v dané lokalitě a pomáhají ukazovat cestu dalším.
Energetika dnes prochází radikální proměnou spojenou s velkými výkyvy v cenách fosilních paliv, ale také s novými příležitostmi pro města a obce stát se nezávislými na drahé dodávané energii a vyrábět elektřinu pro vlastní spotřebu i pro
Komunitní energetika je skvělou příležitostí, jak si občané, farmáři, obce či skupiny obyvatel mohou snížit účet za elektřinu. Děje se tak ve většině zemí na západ od nás.