Přejít k hlavnímu obsahu

Chceme obce
s vlastní čistou
energií

160 obcí v Česku vyrábí čistou energii
a teplo díky obnovitelným zdrojům.
Jsou energeticky soběstačné
a nezávislé na fosilních palivech.

Stovky dalších obcí je chtějí následovat.
Chybí jim však stabilní prostředí a podpora státu.

Je čas to změnit!
Podepište výzvu Venkov v balíku!

Zapoj se a zapni obecní čistou energetiku.

Vyzýváme vládu, poslance a senátory, aby obcím a městům umožnili vyrábět si elektřinu a teplo z lokálních obnovitelných zdrojů energie.

  1. Podpořte zvyšování energetické soběstačnosti a ekonomické prosperity obcí a měst prostřednictvím investic do obecních obnovitelných zdrojů energie a komunitních energetických projektů.
  2. Zaveďte férové podmínky, díky kterým nebudou obecní a komunitní projekty v konkurenci s energetickými firmami znevýhodněny a naopak budou mít jednodušší přístup k podpoře.
  3. Zajistěte, aby byly podmínky pro rozvoj obnovitelných zdrojů energie a komunitní energetiky dlouhodobě stabilní a předvídatelné.
* Tato pole jsou povinná
Zaškrtnutím pole udělujete Hnutí DUHA (IČ 15547779) souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem informování o výzvě a dalších aktivitách vedoucích k ochraně životního prostředí. Souhlas může být kdykoli odvolán zasláním emailu na osobni.udaje@hnutiduha.cz. Podrobné informace o ochraně osobních údajů v Hnutí DUHA najdete na https://www.hnutiduha.cz/informacni-memorandum.

Obnovitelné
zdroje energie

jsou pro český venkov novou investiční příležitostí k podnikání a významným zdrojem příjmů do obecní kasy. Obnovitelné zdroje energie přinášejí i těm nejzapadlejším obcím nejen tolik potřebné finance, ale i nová pracovní místa. Díky obnovitelným zdrojům energie už venkov nebude vnímán jako místo, kde lišky dávají dobrou noc, ale v mnohém jako inspirace pro města - v oblasti soběstačnosti i v přirozeném nakládaní s dostupnými zdroji.

Ať už jste z Horní
nebo Dolní, pokud chcete
i vy, aby byl venkov v balíku,